Uudised

Lõhetüdruk Lotte teekond Läänemerest jõkke 17. detsember


Meie kooli aulas toimus 4. ja 5. klasside õpilastele AHHAA teadusteater, mis jutustas lugu lõhetüdrku Lottest, kes võttis ette teekonna Läänemerest Keila jõkke. Sellel teekonnal kohtus ta mitmete vees elavate ja veega seotud tegelastega. Oma teekonnal sai ta teada (ja said ka õpilased teada):

  • millised keskkonnaga seotud tegurid mõjutavad lõhede eluolu;
  • miks on krabi kest pehmeks muutunud;
  • miks kajakas on mustaks muutunud;
  • miks hülgel kõht valutab;
  • ja palju muud põnevat.

Teadusteateri lugu andis nendele küsimustele vastused, kuid lisaks said õpilased näha ka erinevaid kaitseid. Näiteks, kuidas vesi muutub happeliseks, kuidas veest plastosakesi koguda ja kuidas töötab väike hüdroelektrijaam.

Teadusteatri külastus toimus Life IP CLeanEST projekti raames. Lisaks teadusteatrile sai meie kool vee puhastamise jaoks vajalikud katsevahendid. Lisainfot projekti enda kohta saab lugeda SIIT.

Meie kooli aulas toimus 4. ja 5. klasside õpilastele AHHAA teadusteater, mis jutustas lugu lõhetüdrku Lottest, kes võttis ette teekonna Läänemerest Keila jõkke. Sellel teekonnal kohtus ta mitmete vees elavate ja veega seotud tegelastega. Oma teekonnal sai ta teada (ja said ka õpilased teada):

  • millised keskkonnaga seotud tegurid mõjutavad lõhede eluolu;
  • miks on krabi kest pehmeks muutunud;
  • miks kajakas on mustaks muutunud;
  • miks hülgel kõht valutab;
  • ja palju muud põnevat.

Teadusteateri lugu andis nendele küsimustele vastused, kuid lisaks said õpilased näha ka erinevaid kaitseid. Näiteks, kuidas vesi muutub happeliseks, kuidas veest plastosakesi koguda ja kuidas töötab väike hüdroelektrijaam.

Teadusteatri külastus toimus Life IP CLeanEST projekti raames. Lisaks teadusteatrile sai meie kool vee puhastamise jaoks vajalikud katsevahendid. Lisainfot projekti enda kohta saab lugeda SIIT.